Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak wybrać tani fotel biurowy?

29 października 2020

​Praca zdalna nie okazała się jedynie chwilowym utrudnieniem – dla wielu osób jest to codzienność, która naprawdę długo nie będzie się zmieniać. Z jednej strony wielu pracodawców przyzwyczaiło się do tego, że pracujemy zdalnie, dodatkowo sam wirus nie odpuszcza i niemal z każdym dniem bijemy kolejne rekordy zakażeń. Z tego względu powinniśmy przygotować się dobrze do dalszej zdalnej pracy – a jednym ze sposobów jest wybór odpowiedniego fotela biurowego.

Jak go jednak wybrać i czy fotel biurowy może być doby, i tani? Naszym zdaniem tak, chociaż faktem jest, że najtańsze modele nie będą często rozwiązaniem odpowiednim. Jeżeli chcemy kupić naprawdę dobry fotel, jednak w dolnej granicy cenowej, powinniśmy przeznaczyć na to około 500 zł.

Czy warto kupić fotel za 200 zł?

Naszym zdaniem zdecydowanie nie. Będzie to konstrukcja mniej trwała, mniej wygodna i mniej ergonomiczna. Sprawi to, że praca w nim wcale nie będzie musiała okazać się wygodna, wręcz przeciwnie, może być odwrotnie. Jeżeli jednak naprawdę nasz budżet jest bardzo ograniczony, warto rozważyć opcję fotela używanego – wiele osób czy film może je sprzedawać w cenie naprawdę niskich, czasem mniejszych, niż 200 zł, podczas gdy fotel faktycznie kosztował pierwotnie 500 zł lub więcej. Pamiętajmy, że nie będzie on tak wygodny, jak fotel nowy, jednak często będzie top opcja lepsza, niż fotel nowy, jednak tani i źle wykonany.

Jak wybrać tani fotel biurowy?

Czasem ciężko nam porównać poszczególne fotele, zwłaszcza w sytuacji, w której chcemy je kupić w kelpie internetowym. Będzie to zresztą decyzji słuszna, tam bowiem czeka na nas większy wybór, zwłaszcza foteli tańszych, a dodatkowo sklepy internetowe często mają niższe ceny, niż tradycyjne sklepy stacjonarne.

Warto już na samym początku zwrócić uwagę na długość gwarancji. Im dłuższa, tym fotel powinien być trwalszy i mniej problemowy. Oczywiście standardem są tutaj 2 lata, jednak już w cenie około 500 zł możemy liczyć na fotele, które mają 3, 5 lub nawet 10 lat gwarancji! Wydaje się oczywiste, że modele, które mają gwarancję 10-letnią, będą opcją lepszą niż te z gwarancją 2-letnią.

Fotel biurowy powinien być przede wszystkim ergonomiczny. Oznacza to, że fotel powinien być dostosowany do fizycznych wymagań nas, oraz naszego ciała. W praktyce często oznacza to, że fotel ma szerokie opcje regulacji.

Regulowanie fotele biurowego – jakie opcje powinien posiadać fotel?

Przede wszystkim, podstawa to regulacja wielkości. To niemal standard, jednak czasem trafiamy na niekoniecznie tanie modele, które go nie posiadają. To nie jest dobre rozwiązanie – pamiętajmy, że regulacja wysokości to podstawa w przypadku fotela biurowego, a właśnie taki właśnie chcemy zakupić.

Skupmy się później na kolejnych elementach. Fotel powinien posiadać również podłokietniki – to również podstawa, plusem będzie, jeżeli będą one regulowane. Nie powinno zabraknąć również zagłówka i on może być regulowany, lecz w tej cenie nie jest to standard. Idąc dalej, pamiętamy także o poduszce lędźwiowej. Może być ona regulowana, ale znowu nie musi. W tej cenie – do 500 zł – nie otrzymamy wszystkich i powinniśmy się z tym liczyć.

Warto wybrać tę opcję regulowaną, która najbardziej nam przeszkadza w swojej nieregulowanej wersji.

Pamiętajmy również o siedzisku oraz oparciu. Siedzisko powinno być odpowiednio miękkie, a dodatkowo ani osadzone zbyt płytko, ani zbyt głęboko. Samo oparcie powinno być przewiewne a do tego odpowiednio profilowane i dopasowane do krzywizny naszego kręgosłupa.

Z jakiego materiału powinno być wykonane krzesło biurowe?

Oczywiście tutaj idealną opcją będzie skóra, jednak nie oszukujmy się, w cenie około 500 zł nie możemy liczyć na prawdziwą, naturalną skórę. W tej cenie nie powinniśmy jednak rozglądać się z jej ekologiczną odpowiedniczką – co prawda wygląda ona naprawdę dobrze, jednak szybko może okazać się, że niszczy się ona nadmiernie. Dodatkowo musimy pamiętać, że jest to materiał sztuczny. Prowadzi to do tego, że nasze plecy, zwłaszcza w gorących miesiącach, nie będą oddycha odpowiednio – w praktyce będziemy się pocić, a nasze plecy będą przyklejały się do oparcia. Znacznie lepiej wybrać fotele z membrany – chociaż nie wygalają one czasem ani pięknie, ani wytrzymałe, ani wygodnie – jest zupełnie inaczej.

Fotele wykonane z membrany są naprawdę wygodne, do tego nie są masywne, nie zapominać również o tym, że idealnie przepuszczają powietrze. Dzięki temu będzie to idealny wybór na fotel biurowy do 500 zł.

A oto 3 modele foteli do 500 zł, którymi warto się zainteresować:

1) https://e-krzeslo.com.pl/pl/p/Fotel-biurowy-ergonomiczny-TAKTIK-MESH-LU/33158​

2) https://e-krzeslo.com.pl/pl/p/Fotel-Biurowy-Nowy-Styl-HIT-Czarny-Promocja-Dostawa-24h/32112

3) https://e-krzeslo.com.pl/pl/p/Fotel-biurowy-ergonomiczny-TAKTIK-MESH-HRUA-LU/33157