Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kawa w wygodnym krześle smakuje inaczej.

23 czerwca 2016

Kawiarnia powinna przyciągać swoich klientów przede wszystkim pysznym smakiem i unoszącym się w powietrzu aromatem świeżej kawy. Musi jednak również zapewniać im komfort. Czując się swobodnie i wygodnie możemy rzeczywiście zrelaksować się i oddać degustacji. Dlatego jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej kawiarni są odpowiednio dobrane krzesła. Co więcej, bez nich kawiarnia nie może istnieć!

Kryteria wyboru krzeseł kawiarnianych mogą być rozmaite. Z pewnością warto spojrzeć na te meble z dwóch punktów widzenia. Właścicielowi kawiarni zależy z pewnością, aby krzesła były nie tylko solidne i wytrzymałe, ale również łatwe do utrzymania w czystości. Są przecież bardzo intensywnie eksploatowane, więc o wszelkie zabrudzenia nie trudno. Klient kawiarni z kolei oczekuje, aby krzesła zapewniały mu chwilę prawdziwego odpoczynku i wygodę. Najlepszym wyjściem jest oczywiście wybranie takiego modelu krzeseł, który będzie spełniał oba wymienione warunki.

Wytrzymałość i łatwość czyszczenia

Tradycyjne, dosyć ciężkie drewniane oraz tapicerowane krzesła powoli odchodzą w przeszłość. Nie należą, bowiem do najbardziej praktycznych rozwiązań. Można je wykorzystać wyłącznie w środku lokalu, a coraz więcej kawiarni pragnie zaoferować swoim klientom miejsca w tzw. ogródkach kawiarnianych, które znajdują się przed lokalem. Również ich utrzymanie w czystości wymaga sporego nakładu sił. Wyobraźmy sobie usuwanie z krzesła tapicerowanego plam z kawy, czekolady czy wina. Trzeba na to poświęcić zarówno sporo czasu, jak i mieć do dyspozycji zestaw skutecznych detergentów.

Dlatego właśnie coraz popularniejsze stają się meble wykonane z tworzyw sztucznych. Takie krzesła są zazwyczaj bardzo lekkie oraz łatwe w czyszczeniu. Posiadają ogromną zaletę w postaci możliwości sztaplowania. Krzesła można po prostu włożyć jedno drugie, co nie tylko ułatwia ich przenoszenie, ale również przechowywanie. W przypadku wspomnianych ogródków kawiarnianych to rozwiązanie bardzo dobrze zdaje egzamin. Co więcej, krzesła z tworzyw są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Komfort użytkowania

Klienci czując się w naszej kawiarni komfortowo z pewnością do niej wrócą. Należy, więc zatroszczyć się o odpowiednie dobranie krzeseł do stolików pod względem rozmiarowym. Klient powinien bez problemów sięgnąć rękami do blatu stolika. Zbyt niskie, ale też za wysokie krzesło oznacza dyskomfort, gdyż swobodne sięgnięcie po filiżankę jest wówczas niemożliwe. Zwracajmy uwagę również na to, aby krzesło nie było za miękkie. Chcąc zagwarantować klientom wygodę możemy przesadzić w drugą stronę. Zbyt miękkie siedzisko wiąże się, bowiem z możliwością zapadania się.

Designerskie, oryginalne i nietuzinkowe krzesła mogą zapewnić kawiarni bardzo ciekawy charakter i stanowić poza rozwiązaniem funkcjonalnym, również fantastyczny element wystroju wnętrza. Szukajmy, więc mebli kawiarnianych o intensywnych kolorach, nietypowych formach oraz niepowtarzalnym stylu. Nasza kawiarnia stanie się wówczas z pewnością bardziej zapamiętywalna.