Trwa ładowanie proszę czekać ...

Podstawowe kryteria wyboru krzeseł

23 czerwca 2016

Zakup krzeseł z pewnością nie powinien być dziełem przypadku. To ważna decyzja, bowiem przy stole spędzamy bardzo dużą część swojego czasu. Warto, więc zadbać, aby był to czas, który kojarzy się z komfortem i relaksem. Możemy wyróżnić trzy podstawowe kryteria wyboru krzeseł. Są nimi ergonomia, wygląd oraz cena.

Ergonomia, w trosce o wygodę

Krzesło powinno być przede wszystkim wygodne. Tego oczekujemy siadając do stołu. Nie chcemy ciągle się wiercić i zmieniać pozycji w poszukiwaniu tej idealnej. Dlatego kupując krzesło warto zwrócić uwagę na miękkie i wystarczająco głębokie siedzisko. Kluczowe jest odpowiednie wyprofilowanie oparcia, które zapewnia właściwą pozycję siedzącą. Krzesło powinno być również doskonale dostosowane do rozmiarów samego stołu. W przeciwnym razie może nam grozić niezbyt komfortowe ułożenie rąk. Bardzo wygodne są krzesła z podłokietnikami, zapewniające podparcie przedramion. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że ergonomiczne krzesło do inwestycja w nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego ergonomię zawsze stawiajmy ponad stylowym wyglądem krzesła czy jego ceną.

Wygląd krzesła, w trosce o piękny wystrój wnętrza

Ilość dostępnych modeli, wzorów, rodzajów, materiałów jest ogromny. Możemy mieć naprawdę poważne problemy z wyborem. Z drugiej zaś strony z łatwością możemy dopasować wygląd krzeseł do wystroju całego pomieszczenia. Chodzi przecież o to, aby wszystko za sobą harmonijnie współgrało. Ogromną popularnością cieszą się oczywiście krzesła drewniane, które doskonale pasują do klasycznych i bardziej tradycyjnych wnętrz. Jednak idealnie wpisują się one również w stylistykę wnętrz nowoczesnych czy minimalistycznych. Efektownie mogą wyglądać krzesła tapicerowane. Zwłaszcza, że mamy do dyspozycji rozmaite tkaniny obiciowe. Krzesła z tworzyw sztucznych o rozmaitej fakturze lub krzesła metalowe to mniej oczywisty wybór, ale na pewno trafiony, gdy chcemy stworzyć niebanalne wnętrze. Producenci mebli dbają o to, aby krzesła, poza swoim praktycznym wymiarem, spełniały dzisiaj również rolę dekoracyjną.

Cena krzeseł, w trosce o nas domowy budżet

Najtańsze krzesła dostępne są dziś w cenie do 100 zł. Na pewno nie zachwycą nas one swoją stylistyką, ani trwałością. Są wypuszczane na rynek raczej z myślą o masowym odbiorcy, który potrzebuje niedrogich rozwiązań i nie patrzy na krzesło w kategoriach dobrej inwestycji. A przecież solidne krzesło może służyć nam przez lata i poza swoja funkcją użytkową pełnić również rolę reprezentacyjną. Za krzesła ze średniej półki zapłacimy od 100 do 300 zł. Jeżeli jednak myślimy o bardziej designerskich modelach przygotujmy się na koszt powyżej 500 zł. W tej cenie możemy już znaleźć bardzo okazyjne oferty.