Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wybieramy siedzisko dla dziecka

23 czerwca 2016

W pewnym momencie okazuje się, że nasze dziecko jest już stanowczo za duże na niemowlęcy leżaczek – bujaczek, ale jeszcze za małe na zwykłe „dorosłe” krzesło. Jakie siedzisko sprawdzi się wówczas najlepiej? Opcji do wyboru jest bardzo dużo. Są wśród nich poduchy – siedziska, mięciutkie pufy, miniaturowe wersje tradycyjnych krzeseł, a nawet fantazyjne dziecięce foteliki wykonane z rozmaitych materiałów. Producenci oferują nam całą paletę siedzisk przeznaczonych specjalnie dla dzieci.

Czy dziecko musi mieć krzesło?

Z pewnością warto kupić dziecku krzesełko lub fotelik odpowiednich rozmiarów. Zapewni mu ono duży komfort. Meble w pokoju najmłodszych powinny być przecież dostosowane w maksymalnym stopniu do ich potrzeb. Dopasowanie małych mebli do wzrostu dziecka wpływa bardzo korzystnie na rozwój jego postawy. Czasami wydaje nam się, że dziecko nie jest w stanie posiedzieć dłużej w jednym miejscu. Tymczasem maluchy, wbrew pozorom, ciągle gdzieś siedzą. Oczywiście najczęściej na podłodze w trakcie zabaw, ale również przy stoliku w czasie rysowania czy na kanapie podczas oglądania bajek. Przedstawiamy zatem najpopularniejsze dziecięce meble do siedzenia.

Mebel, a może zabawka, czyli idealny puf

Puf to jeden z najlepszych wyborów w pokoju dziecka. Ten mebel wydaje się wręcz stworzony dla najmłodszych. Jest miękki, nie ma żadnych kantów, ani ostrych krawędzi. Charakteryzuje się dużą lekkością. Można więc z łatwością przenosić go z miejsca na miejsce. Największą zaletą pufa jest z pewnością fakt, że można go wykorzystać do wielu zabaw. Sam zresztą wygląda jak zabawka, choć jest dosyć funkcjonalnym meblem. Na rynku dostępne są oczywiście pufy stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach. Kolorowe, fantazyjne i mięciutkie.

Mini krzesełko

Niewielkie krzesełka są niezwykle atrakcyjne dla maluchów. Wyglądają jak miniaturowe wersje swoich „dorosłych” odpowiedników. Zapewniają dzieciom wygodną pozycję siedzącą. Dostosowane są bowiem do ich wzrostu. Najlepiej kupić je w komplecie ze stolikiem, przy którym dziecko może swobodnie rysować czy układać puzzle. Oba meble powinny się ze sobą zgrywać rozmiarowo.

Wygodny fotelik

Sprawdzi się idealnie podczas oglądania bajek. Można w nim również poczytać książeczkę. Dzieci uwielbiają naśladować zachowania dorosłych, a taki fotel jest do tego doskonałą okazją. Nie zdziwmy się więc, gdy zobaczymy w nim swoje dziecko siedzące z nogą założoną na nogę i popijające wyimaginowaną kawę z maleńkiej filiżanki. Foteliki fantastycznie wzbogacają wnętrza dziecięcych pokoi oraz nadają im charakteru.