Trwa ładowanie proszę czekać ...

Krzesła do jadalni. Wybór niełatwy.

23 czerwca 2016

Aranżacja jadalni wiąże się koniecznością zakupu krzeseł, które nie tylko będą pasowały do stołu, ale również doskonale wpisywały się w wystrój całego wnętrza. Stół i krzesła stanowią centralny punkt każdej jadalni lub aneksu jadalnego. Służą nam w trakcie posiłków, ale równie często siadamy przy stole podczas zabawy, pracy czy towarzyskich spotkań przy kawie. Wybierając je powinniśmy kierować się względami praktycznymi i funkcjonalnością, ale musimy brać również pod uwagę opinie domowników.

Komplet, a może pojedyncze krzesła?

Najprostszym rozwiązaniem będzie z pewnością zakup stołu w komplecie z krzesłami. Wielu producentów oferuje tego typu rozwiązania i trzeba przyznać, że są one bardzo często kupowane. Nie musimy w tym przypadku zawracać sobie głowy doborem krzeseł pod względem stylistycznym, kolorystycznym czy rozmiarowym. Łatwo i szybko możemy urządzić dosyć jednolite i sprawiające wrażenie uporządkowanego wnętrze.

Oddzielne kupowanie stołu i krzeseł to z kolei doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą nadać pomieszczeniu bardziej indywidualnego charakteru. Chcą w nim zaznaczyć swoje własne upodobania i gusty. Można stwierdzić, że jest to pójście w kierunku personalizacji własnej jadalni. Wyzwanie jest jednak ogromne. Wystarczy przejrzeć katalogi producentów czy ofertę jednego z wielu sklepów internetowych, aby przekonać się, że wybór krzeseł jest dziś naprawdę bardzo duży. Niezliczona ilość wzorów i rodzajów pozwala nam dobrać krzesła spełniające wszelkie nasze oczekiwania. Co więcej, idąc za trendami w aranżacji wnętrz wszystkie te wzory i rodzaje krzeseł możemy ze sobą w dowolny sposób łączyć przy jednym stole.

Rodzaje krzeseł do jadalni

Do najpopularniejszych krzeseł należą z pewnością krzesła tapicerowane. Mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Przede wszystkim są niesamowicie wygodne. O ile na innych typach krzeseł jesteśmy w stanie w ciągu dziesięciu minut dziesięć razy poprawić swoją pozycję, o tyle krzesło tapicerowane to prawdziwy król komfortu. Niestety tkanina obiciowa jest dosyć podatna na zniszczenia oraz zabrudzenie, a trzeba wiedzieć, że czyszczenie krzeseł tapicerowanych do najłatwiejszych czynności z pewnością nie należy. Mimo to są one często wybierane, bo po prostu pasują do większości stołów.

Twarde krzesła np. drewniane czy metalowe są oczywiście mniej wygodne. Tutaj na pomoc przychodzą nam jednak miękkie siedziska albo po prostu poduszki, które zawsze możemy na takim krześle położyć i rozwiązać ten problem, zyskując dodatkowo ciekawy element dekoracyjny. Ogromną zaletą zarówno krzeseł drewnianych, jak i metalowych jest ich trwałość oraz odporność na zabrudzenia. Nie powinniśmy mieć również żadnych kłopotów z ich wyczyszczeniem. Na pewno warto zwrócić uwagę, czy krzesła dają możliwość sztaplowania. Ten prosty zabieg, polegający na włożeniu jednego krzesła w drugie, pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Ułatwia również przenoszenie krzeseł i ich przechowywanie.