Trwa ładowanie proszę czekać ...

Twoja praca zdalna się nie kończy? Zobacz, jak wybrać odpowiedni fotel biurowy do pracy zdalnej!

29 czerwca 2020

​Praca zdalna dla wielu osób może trwać jeszcze wiele miesięcy, cześć z nas może chcieć nawet zdecydować się na nią na wiele lat. Aby jednak była ona naprawdę efektywna oraz po prostu nie ingerowała zbytnio w nasz stan zdrowia, powinniśmy przygotować odpowiednio miejsce, w którym pracujemy. Jednym z podstawowych jego elementów będzie właśnie odpowiedni fotel biurowy.

Zakładamy, że nie każdy będzie chciał wydawać na fotel wiele pieniędzy. Z tego powodu dzisiaj podpowiemy Wam, jak wybrać fotel biurowy do 500 zł. Jest to kwota, którą wiele osób przyjmuje za maksymalną. Jednocześnie, możemy w tej cenie kupić przynajmniej kilka naprawdę świetnych foteli biurowych. Jak je jednak wybrać?

Podstawa każdego fotela biurowego, czyli ergonomia

Kiedy decydujemy się na jakikolwiek fotel biurowy, w dowolnym przedziale cenowym, naszym priorytetem powinno być to, aby fotel ten był właśnie ergonomiczny. Oznacza to, że powinien on być dostosowany do naszego ciała i jego wymagań. Co to jednak oznacza w praktyce? Poza tym, że powinien być on np. odpowiednio szeroki czy siedzisko powinno być odpowiednio duże, ergonomia łączy się również z możliwością regulacji.

Zanim jednak do niej przejdziemy, w cenie do 500 zł nie powinniśmy mieć problemów z zakupem fotela, który będzie posiadał trzy istotne elementy. Są to:

- zagłówek,

- poduszkę lędźwiową na oparciu,

- podłokietniki.

 

Czasem wydaje się nam, że fotele, które wyglądają mało biurowe, są bardziej atrakcyjne. Nie mają one żadnego z powyższych elementów, jednak lepiej prezentują się w naszych mało formalnych wnętrzach. Pamiętajmy jednak, że fotel biurowy ma służyć pracy, i właśnie nim służy każdy z powyższych elementów. Dzięki nim praca będzie po prostu znacznie wygodniejsza, co jest kluczowe, gdy w fotelu spędzamy 8 godzin dziennie lub więcej.

Zarówno zagłówek, jak i poduszka lędźwiowa oraz podłokietniki mogą być również regulowane. Jeżeli uda nam się wybrać taki fotel biurowy, który taką opcję oferuje – to znakomicie. Nie będzie to jednak zadanie łatwe. Przed zakupem warto więcej sprawdzić – jeżeli dana opcja nie jest regulowana – czy w obecnym stanie jest dla nas wygodna. Może się bowiem okazać, że zagłówek będzie zbyt nisko czy poduszka lędźwiowa za wysoko. Problem ten tyczył się będzie oczywiście zwłaszcza osób bardzo wysokich lub niskich.

Oczywiście pamiętajmy również o tym, by wysokość naszego fotela również mogła być regulowana, lecz to prawdziwy standard.

Jednocześnie, odpowiednia pozycja naszych nóg podczas pracy prezentuje się następująco – siedzisko powinno sięgać do około ¾ naszego uda, nogi powinny zginać się w kolanach pod kątem prostym, a same stopy powinny w całości opierać się na podłodze. Taka pozycja jest zdrowa oraz najmniej męczyć będzie nasz organizm – to znów kluczowe, gdy będziemy spędzać w niej 8 lub więcej godzin dziennie.

Z jakiego materiału powinien być wykonany fotel biurowy?

Kolejnym kluczowym elementem powinno być to, z czego będzie wykonany nasz fotel. Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście naturalna skóra, jednak w cenie do 500 zł nie powinniśmy się oszukiwać – za taką kwotę kupimy maksymalnie fotel, który będzie posiadał elementy wykonane za skóry. Częściej za to trafimy na modele, które będą prezentowały się bardzo atrakcyjnie, jednak będą one wykonane za skóry ekologicznej. Ma ona jednak bardzo duży minus – utrudnia wentylację i „oddychanie” naszych pleców. Jest to istotne zwłaszcza w zbliżających się wielkimi krokami miesiącach letnich. To właśnie w nich nasze plecy mogą się strasznie pocić i niemal przyklejać do fotela pokrytego skórą ekologiczną. Będzie tyczyć się to zwłaszcza warunków pracy zdalnej, gdzie mało kto pozwolić może sobie na klimatyzację.

Znacznie lepiej postawić na elementy wykonane z materiału czy najlepiej ze specjalnej siateczki lub membrany. Nie wygląda ona tak dobrze, jak skóra ekologiczna, jednak są to materiały wytrzymałe oraz zapewniające po prostu doskonałą wentylację naszych pleców.

Jeżeli szukacie naprawdę atrakcyjnych foteli biurowych w cenie do 500 zł, oto 5 propozycji, które możecie zakupić w znanym sklepie E-krzeslo.com.pl: