Trwa ładowanie proszę czekać ...

Stylowy stół i nowoczesne krzesła. Połączenie nieoczywiste.

23 czerwca 2016

Wyobraźmy sobie piękny, stylowy, biały stół. Owalny kształt, wyprofilowane krawędzie, ciekawe, rzeźbione nogi z kwiatowym motywem. Idealny wręcz do pomieszczeń w stylu romantycznym czy prowansalskim. Z pewnością pasowałyby do niego tapirowane krzesła w podobnym stylu. Całość wyglądałaby wówczas niesłychanie efektownie i elegancko.

Ale my nie chcemy iść w oczywistości. Chcemy przełamać nieco konwencje. Wybrać mniej bezpieczne, ale z pewnością ciekawsze i bardziej oryginalne rozwiązanie. Jaki kierunek może nas zainteresować? A gdyby tak zestawić stylowy stół z nowoczesnymi krzesłami? Taka aranżacja z pewnością wpisze się w popularne wnętrzarskie trendy. Dekoratorzy wnętrz stosują obecnie ten zabieg bardzo często, a efekty mogą zachwycić każdego, nawet tradycjonalistów. Klasykę można połączyć z nowoczesnością w sposób, który nie będzie wywoływał wrażenia przypadkowości. Wystarczy znaleźć jeden element, który stanie się wspólnym mianownikiem mebli z dwóch, zupełnie różnych światów.

Mamy do dyspozycji biały stół. Wybierzmy, więc krzesła o tym samym kolorze. Nowoczesne krzesła tapicerowane wykonane z jasnej skóry będą wyglądać równie efektownie, jak sam stół. Postarajmy się, by zagrały detale. Do stylistyki stołu z pewnością pasować będzie ciekawe pikowanie na oparciu krzesła. Coraz popularniejsze stają się niezwykle łatwe do utrzymania w czystości krzesła z tworzyw sztucznych. Wydaje nam się, że zestawienie takich krzeseł z naszym eleganckim stołem to już o krok za daleko posunięta ekstrawagancja? Przełamywanie takich utartych stereotypów podczas urządzania wnętrz może okazać się fantastyczną zabawą. Nowoczesne krzesło z tworzywa z siedziskiem w białym kolorze w połączeniu z eleganckim białym stołem to rozwiązanie idące nieco pod prąd, ale całość może być naprawdę harmonijna

Ciekawą opcją jest również wykorzystanie prostych, niemal minimalistycznych drewnianych krzeseł. Nie muszą być w cale w tym samym kolorze, co stół. Dla kontrastu wybierzmy np. barwę czarną. Jak sprawić, aby takiemu zestawieniu dodać nieco harmonii? Doskonałą propozycją mogą być w tym przypadku siedziska. Miękkie, pikowane wykonane z kwiecistej tkaniny, we wspomnianym wcześniej stylu prowansalskim. I już mamy wspólny mianownik ze stołem. A może właśnie na przekór, z bardziej nowoczesnego materiału. Wszystko zależy przecież od naszej wyobraźni, a ta nie uznaje ograniczeń.

Dlaczego warto wybierać takie mniej oczywiste sposoby aranżacji wnętrz? Zyskujemy, bowiem wnętrze o bardzo indywidualnym charakterze. Komplety mebli np. stół i dopasowane do niego krzesła to rozwiązanie z pewnością bezpieczne, ale czy ciekawe, oryginalne, zaskakujące? Podążając mniej utartymi szlakami mamy pewność, że wnętrze jest jakieś, jest nasze.