Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wskazówki dotyczące wyboru krzeseł do kawiarni

23 czerwca 2016

Nie ma ważniejszych mebli w kawiarni, niż krzesła zapewniające klientom wygodę i tworzące atmosferę danego miejsca. Przemyślana aranżacja wnętrza lokalu wymaga wyboru odpowiednich krzeseł kawiarnianych. Okazuje się, że z kawiarni korzystamy coraz częściej. Jesteśmy również coraz bardziej wymagającym klientami. Zwracamy uwagę na takie aspekty jak wygoda oraz jakość. Profesjonalna obsługa oraz odpowiednio przystosowane wnętrze powinno być, więc standardem. Przedstawiamy kilka podstawowych zasad, które z pewnością ułatwią podjęcie decyzji o wyborze konkretnego modelu krzeseł.

Najważniejszy jest klient

Podstawowym kryterium doboru mebli kawiarnianych powinien być zawsze komfort i dobre samopoczucie klientów. Zwracajmy, więc uwagę na wysokość krzeseł, która powinna być przystosowana do wysokości stolików. Klient siedząc na krześle powinien móc swobodnie sięgać rękami do blatu. Nie może mieć trudności z podniesieniem filiżanki czy posłodzeniem kawy. Ważną kwestią jest również rozmieszczenie stolików i krzeseł. Muszą one być ustawione w taki sposób, aby klienci nie musieli między nimi lawirować, a to zależy w znacznym stopniu od wielkości i kształtu krzeseł. Jeżeli nie mamy, więc wystarczającej przestrzeni, nie silmy się na rozwiązania w postaci szerokich, masywnych siedzisk.

Krzesła są elementem wystroju wnętrza

Charakter danej kawiarni może w bardzo dużym stopniu opierać się na stylu wybranych krzeseł. Możemy z nich uczynić bazę, a całą resztę wystroju po prostu do nich dopasować. W takim przypadku na pewno sprawdzą się nietypowe designerskie krzesła kawiarniane, które podkreślą indywidualny charakter lokalu. Chcemy przecież, aby nasza kawiarnia wyróżniała się spośród setek innych i aby przyciągała klientów. Jeżeli zależy nam na bardziej klasycznym wnętrzu, uczyńmy z krzeseł raczej dodatek, który powinien harmonijnie współgrać z pozostałymi elementami wystroju.

Stawiamy na funkcjonalność

Nie da się ukryć, że krzesło kawiarniane jest meblem typowo użytkowym, który ma spełniać dobrze swoje funkcje. Dlatego ważną cechą krzeseł jest ich użyteczność oraz praktyczność. Co z tego, że zakupimy do naszej kawiarni designerskie siedziska obite wyjątkowym materiałem, jeżeli po miesiącu użytkowania tkanina obiciowa będzie wyglądała tragicznie. Weźmy pod uwagę fakt, że krzesła w kawiarni są bardzo intensywnie eksploatowane. Istnieje konieczność ich częstego czyszczenia, a materiały, z których zostały wykonane muszą być bardzo odporne, zarówno na zabrudzenia, jak i uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia jest również waga krzeseł kawiarnianych. Trzeba je przecież bardzo często przenosić. Do kawiarni polecane są, więc przede wszystkim krzesła wyprodukowane z tworzyw sztucznych, o lekkiej konstrukcji i łatwe do utrzymania w czystości.